האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי THE ISRAEL ASSOCIATION FOR COUPLE AND FAMILY THERAPY

ראשי בחירת מטפלים סוגי הטיפולים והגישות

מרכז סאטיר במסגרת האגודה לטיפול משפחתי  

                                                               pic1


המרכז הוקם על ידי קבוצה של מטפלים מתוך האגודה לטיפול משפחתי אשר עברו
תוכניות הכשרה מאז 2006 והתמחו במודל הצמיחה של סאטיר (STST- Satir Transformational Systemic Therapy ).
מודל זה, החלה וירג'יניה סאטיר ליצור בשלב מאוחר של חייה. פיתוחו נמצא בתהליך מתמיד של העמקה והרחבה על ידי דור ההמשך שלה. במיוחד על ידי ד"ר ג'ון בנמן מקנדה www.satirpacific.org מהבולטים בעבודת הפיתוח, היישום וההוראה של המודל.
המודל הנו מערכתי, אינטגרטיבי, חוויתי, ממוקד שינוי וישים לעבודה בקליניקה עם משפחות, זוגות ובודדים . ייחודיותו של המודל בכך שהוא משלב את החשיבה החיובית והעוצמה החוויתית שאפיינה את עבודתה של סאטיר עם טיפול קצר מועד ממוקד שינוי.
מטרת המרכז להמשיך ולפתח את מורשתה ההומניסטית של וירג'יניה סאטיר כפי שנעשה ברחבי העולם ובהתאמה לחברה בישראל. המרכז מאמץ את החזון של וירג'יניה סאטיר לקראת חברה אנושית והומאנית יותר ואת האמונה כי משפחות הן מקור לצמיחה והתפתחות.
מרכז סאטיר בישראל נמצא בקשר עם המשפחה העולמית של מרכזי סאטיר בעולם www.satirglobal.org
מרכז סאטיר – סיפור של יצירה- להמשך לחץ כאן 

מהו מודל STST - כולנו נפגשנו במהלך הכשרתנו כמטפלים משפחתיים בתורה ההומניסטית של וירג'יניה סאטיר (1916-1988) , אבל מה בעצם אנחנו יודעים על וירג'יניה סאטיר של אחרי שנות החמישים שבהם קמה התנועה של הטיפול המשפחתי? במאמר: מהו מודל STST תיאור ההתפתחות המודל מתוך וכחלק מתורתה של וירג'יניה סטאיר. 
המאמר נכתב ע"י טלי אהרני - פסיכולוגית קלינית, מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת. מלמדת טיפול משפחתי ואת מודל סאטיר במסגרות שונות. התמחתה במודל סאטיר בארץ ובקנדה. מהיוזמים והמובילים של מרכז סאטיר בישראל .
לקריאת המאמר לחץ כאן.

תוכנית הכשרה בעלת מספר שלבים - לתוכנית ההכשרה המלאה לחץ כאן

מגוון סדנאות ברוח סאטיר - טעימה חווייתית מעבודה טיפולית עם המודל של וירג'יניה סאטיר. מיועד לקבוצות במסגרות ציבוריות ופרטיות. להתקשרות ניתן לפנות ישירות למנחות הסדנאות. 
לרשימת הסדנאות לחץ כאן. 

לרשימת בוגרי תוכנית ההכשרה של מודל סאטיר בארץ לחץ כאן. 

ד"ר ג'ון בנמן (Banmen, 2006 ) מהמובילים בדור ההמשך של וירג'יניה סאטיר ערך את הספר על מודל הצמיחה של וירג'יניה סאטיר.
Banmen, J. (Ed.), (2006) . Application of the Satir Growth Model. Canada: Avanta: The Virginia Satir Network
מתוך ספר זה יוצג פרק המבוא: פרק המבוא נכתב על ידי ד"ר ג'ון בנמן וקתלין מקי-בנמן. בפרק מוצגים האמונות הבסיסיות של מודל סאטיר, מטרות העל והעקרונות המאפיינים את העבודה הטיפולית לפי המודל. כמו כן, ישנה התייחסות להתפתחות של וירג'יניה והרחבת תורתה לכוון של צמיחה רוחנית אוניברסלית.
לקריאת פרק המבוא לחץ כאן.

בת' נמש: סיפורה של מירנדה והאופן שבה המחברת ליוותה אותה, עם התמקדות ודגש על פיסול הערך העצמי שלה כדרך לפתרון ושינוי החוויה של פחיתות ערך וביקורת עצמית הנעוצה בעבר.
בת' נמש M.A. - מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת , מטפלת במוסיקה ושילוב אומנויות, בעלת פרקטיקה פרטית, מהמארגנים של קבוצת סאטיר בצפון הארץ. 
לקריאת המאמר של בת' נמש לחץ כאן.

שירים ברוח וירג'יניה סאטיר, השירים נכתבו במהלך סדנה בבית אורן.
עוזית דגן M.A. - עו"ס מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת. טיפול יצירתי, המתמחה בטיפול בנוער בסיכון, סופרת ומשוררת, מטפלת במכון טבעון באבן יהודה.
לקריאת השירים לחץ כאן.

 

מה באגודה?

  • מה חדש