האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי THE ISRAEL ASSOCIATION FOR COUPLE AND FAMILY THERAPY

ראשי רשימת מטפלים דעואל ד"ר רחל

דעואל ד"ר רחל

ד"ר דעואל רחל


תחום התמחות: פסיכולוגיה קלינית
כתובת: הרצליה
טלפון: 09-9582980
נייד: 052-8363263
דואר אלקטרוני: כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת
אתר אינטרנט:

 

 

 

 

 

 

 

 

מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת

אודות עצמי

אני פסיכולוגית שעובדת שנים רבות בטיפול. יש לי ד"ר בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת UNION ארה"ב. נוסף לכך למדתי והשתלמתי בטיפול זוגי ומשפחתי. אני עובדת הרבה בטיפול פרטני וקבוצתי. תחום ההתמחות שלי הוא טיפול משפחתי וזוגי. לפני כ-15 שנים הדרכתי מורות יועצות באזור הדרום, והעברתי סדנאות למניעת תוקפנות ואלימות בבתי-הספר. עם הצטברות ניסיון רב במשך שנים, הגעתי למסקנה שלמעשה הדבר החשוב ביותר הוא שאדם יקבל ויעריך את עצמו. נוכחתי לדעת שקבלה כזו קשה מאד ליישום.

.

ספרים שכתבתי:

  • דיאלוג עם עצמי

הספר מתייחס בעיקר לתוקפנות ולאלימות. כידוע בכל אחד מאיתנו יש רגשות ורצונות תוקפניים שמתבטאים כשמשהו מגרה אותנו. אי אפשר לבטל את יצר התוקפנות שבנו. זהו יצר הישרדותי. אולם אפשר לשלוט בו. הספר מתווה דרך שאם
נקבל את התוקפנות שבנו יהיה לנו הרבה יותר קל לשלוט בה. מה שמיחד את הספר זוהי הגישה השונה לגבי תוקפנות וכל הרגשות הנלוות אליה, כמו כעס, שנאה, קנאה ועוד.
הספר מיועד לכל-אחד, כולל אנשי מקצוע . הוא כתוב כך שכל אדם יכול להתחבר אליו.

  • אומנות ההורות

הספר הנו ספר מקיף לגבי , גידול ילדים ולגבי הבעיות והקשיים שמתעוררים תוך כדי גידול הילדים. הוא גם מתייחס לגילים השונים ולשינויים שחלים בילד גדל ומתבגר.
בחברה בה אנו חיים ישנה סכנה, שאנו עדים לה בכל מקום, שההורים מאבדים את הסמכות שלהם , ואינם מסוגלים "להשתלט" על הילד. הספר עוסק גם בדרך כיצד מתחילה לא ליפול למלכודות שהילד מציב כדי לא לאבד את הסמכות. תפקיד
ההורים הוא להנחיל לילדיהם הרגשה של יכולת אמיתית, ערכים ומוסר. זה דורש השקעה. הדגש בספר הוא היתרונות שיש לגישה חיובית ולא שלילית. כל דבר אפשר לומר בכל מיני דרכים. הספר כולל דוגמאות מעבודתי.
הספר מיועד בעיקר להורים, ולעומדים להיות הורים. הוא גם מעניין אם אדם רוצה לבדוק את הילדות שלו וכיצד הגיבו אליו הוריו. הספר יכול לסלול להורים דרך התייחסות קלה יותר לילדיהם, פעמים רבות הוא נותן להם זווית אחרת לראות את הדברים. יותר קל להימנע משגיאות בלתי נחוצות מאשר לתקן אותם אחר-כך. הורים לרוב חשים הקלה כשהם מאמצים גישות שדובר עליהם בספר.

ישנה כיום פתיחות רבה יותר לנושא. למשל: כבר שנים רבות ישנו בית-ספר להורים מטעם מכון אדלר. כמו-חן הגישה של טיפול משפחתי אסטרטגי הייתה מהפכנית.

  • בגובה העיניים

את הספר בגובה העניים מייחדת גישה אחרת לבעיה של דימוי עצמי ורגשי נחיתות. בדרך-כלל אנו מנסים להתגבר על רגשות אלה, לטפח את הדימוי העצמי. אמנם זה לא תמיד הולך. כשיש קשיים ומכשולים בדרך אנו מזייפים כדי שכביכול נרגיש טוב. הספר מנסה לגרום לקורא לקבל את עצמו כפי שהוא מבלי לשפוט את עצמו, כדי שלא יצטרך להשתמש בזיוף רב מדי. כשאנו מזייפים אנו דוחקים את הנחיתות והספקות לתת-מודע, ויוצרים לנו דימוי חיצוני כפי שהיינו רוצים, אולם זה אינו אמיתי ולכן זה אינו עובד. רק אדם שהוא אמיתי יוכל להטיב עם עצמו ולשפר את חייו. אדם שמקבל את עצמו יחיה עם עצמו יותר בשלום, הוא יהיה יותר מאוזן נפשית וחייו יהיו מספקים יותר.

אדם שאינו מקבל את עצמו, הסיפוק והתפקוד שלו יפגמו. במצב כזה גם אי אפשר להשתנות אפילו אם רוצים. קבלה עצמית היא א'ב' לתפקוד משמעותי ומספק.

הספר מיועד לקהל הרחב וגם לאנשי מקצוע. הוא קריא, כתוב בשפה ברורה ויש בו דוגמאות למכביר.

האגודה אינה אחראית לתוכן המתפרסם בדף זה

 

מה באגודה?

  • מה חדש