האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי THE ISRAEL ASSOCIATION FOR COUPLE AND FAMILY THERAPY

ראשי רשימת מטפלים עמיהוד עדי

עמיהוד עדי

מעמד באגודה - חברת אגודה שאינה מוסמכת
*** הסמכת האגודה ניתנת לאחר אישור תיק הסמכה המעיד על לימודים והתמחות מקצועית בהתאם לקריטריוני האגודה. .


adi amihod 
תחום התמחות: טיפול מיני, יעוץ גם לבעלי צרכים מיוחדים
כתובת: הוד השרון
טלפון: 09-7406661
נייד: 052-2230197
דואר אלקטרוני: כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת
 
מומחיות מקצועית

בוגרת מכון "שינוי" – המכון לייעוץ ולטיפול במשפחה ובפרט
בוגרת המסלול לטיפול מיני – אוניברסיטת בר אילן. חברה באגודה הישראלית לטיפול מיני
MA בייעוץ לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם

**מתמחה בהתפתחות פסיכוסקסואלית של פעוטות, ילדים ומתבגרים.
**ניסיון רב בעבודה רב דורית לשיפור התקשורת במשפחה
**ניסיון רב בייעוץ בהתפתחות הפרט במעגלי החיים השונים
**ניסיון רב בעבודה עם אוכלוסיה חילונית ואוכלוסיה דתית
**ניסיון רב בעבודה עם זוגות הטרוסקסואליים וזוגות חד מיניים

איך נוצרים נישואים מאושרים? כל גבר ואשה שואלים זה את זה את השאלה הזאת...התשובה, לדעתי, מצויה בתגלית ההדדית שמגלים שניים שנישאים:כל אחד מהם מגלה את הצורך העמוק ביותר של האחר, ומספק את הצורך הזה                                                                                                                                                                                                                                 פרל בק

תחומי התמחות

מעגלי החיים מזמנים נחת אך גם אירועי לחץ ודחק כגון: אבדן, קשיים כלכליים, בגידה, מחלה ולידות, המעוררים מצוקה ודאגה רבה ומשפיעים על מערכות היחסים.
בטיפול הזוגי, במסגרת מובנית, באווירה של כבוד וקבלה, הנכם מוזמנים לשאוב תמיכה וביטחון ליציאה למסע משותף בו יתבררו הגורמים השונים המפרים את שלוותכם ובמהלכו תוכלו לשפר את מיומנויות הקשר, להבינו טוב יותר ולמצוא דרך לחיים הרמוניים כזוג.

לעיתים, הבחירה ליציאה מתחושת תקיעות ומצוקה תהיה פרידה. השינוי הבא כתוצאה מהחלטה כזו כרוך בתהליך רגשי מבלבל וכואב ומצריך הסתגלות והתארגנות מחודשים של המעורבים.
ליווי ההתמודדות עם תהליך הפרידה יאפשר הכרת עצמי מעמיקה ומעצימה אשר בעתיד תוכל לסייע במציאת דרך חיים מספקת יותר וקשר זוגי חדש, מותאם יותר.

בשלבי הקשר השונים, לציפיות ולאכזבות, לתקשורת לקויה ולמצבי הדחק יש השפעה גם על התפקוד המיני שעלול להתבטא באבדן תשוקה מינית, קושי בעוררות מינית, ירידה בתדירות יחסי המין, קושי ביכולת לחוות אורגזמה ובגידות. ייתכן והקשר המיני המשובש, יוסיף להצטמצם ויוביל לתסכול ולהתרחקות.
בטיפול הזוגי-מיני, תוכלו לפתח תקשורת גלויה וזורמת, שתאפשר לכם לשוחח על הקשיים, לברר אותם, ללא האשמות ולהפחית את המתחים על מנת לאפשר הכרות מעמיקה עם הפנטזיות המיניות והצרכים ההדדיים, בצד גיוון והעשרת הרפרטואר המיני, בדרך לצמיחת קשר מיני מספק.

התערבות אפקטיבית תתכן גם אצל הפרט, אשר ההיסטוריה המינית אצלו/ה מושפעת מחוויות רגשיות ופיזיות כתוצאה ממסרים בילדות ובהתבגרות, או בשל התנסויות מיניות שונות או על רקע של פגיעה מינית, והן משליכות על התפקוד המיני הבוגר.
בטיפול המיני הפרטני, מתבררות הסיבות לתלונות, לקשיים ולקונפליקטים רגשיים ובריאותיים ומתאפשרת התפתחות תפיסה עצמית-מינית בריאה יותר ושיפור התפקוד המיני, ההנאה ואיכות החיים.

המערכת המשפחתית, מתמודדת עם שלבי ההתפתחות השונים של חבריה.
הטיפול המשפחתי, הדרכת הורים ו/או הילדים , באים לסייע במענה לטרדות ודאגות בתחום ההתנהגותי, הרגשי וההתבגרות המינית בין השאר על רקע קשיי קשב וריכוז, קשיי למידה, דימוי עצמי פגוע, קבלת גבולות, נטייה לאלימות ולהתמכרויות, רקע של פגיעה מינית, בלבול בגיבוש זהות מינית ועוד.

לידת ילד/ה בעל/ת צרכים מיוחדים, מאותגר/ת קוגניטיבית, מאופיין/ת בתסמונות שונות, בעיות נפשיות ונכויות, מצריכה ליווי מתמשך עד גיל מבוגר.
הדרכת המשפחה המצומצמת והמורחבת וגם הדרכת הבן/בת בעלי הצרכים המיוחדים, בקבוצה ו/או באופן אישי, באה לסייע בהתמודדות מיטבית של חברי המשפחה ביחד ולחוד, עם שלבי ההתפתחות השונים של בעל/ת הצרכים המיוחדים לקראת חיים עצמאיים ואיכותיים, מוגנים, מספקים ובעלי משמעות תפקודית וחברתית.

המערכת המשפחתית מיטלטלת בעת התמודדות אחד מבני המשפחה עם מחלה מסכנת חיים. ליווי החולה, בן/בת הזוג וילדיהם, מאפשר התערבות בשלבי המחלה השונים, לקראת החלמה או הכנה לפרידה ולמוות. באווירה מכילה יתאפשרו עיבוד הסיטואציה, התמודדות עם הכעסים, הפחדים, החרדות, והשחיקה המתמשכת.
התמיכה והליווי בעת מצב הלחץ המתמשך והלא מוכר יאפשרו לחולה ולמשפחתו תפקוד מיטבי ומאוזן.

פרסומים:
• שותפה בכתיבת המאמר "שינוי תפיסה בקרב צוות רב-מקצועי בנושא חינוך מיני לתלמידים עם פיגור שכלי בבית ספר ניסויי דתי", המתפרסם בספר "הכיתה ובית הספר מבט מקרוב – מחקרים אתנוגרפיים על חינוך". בעריכת פרופ' ברכה אלפרט ודר שימחה שלסקי. הוצ' מכון מופת, תשע"ד 2013 -    (עמודים 367-397)

• מחקר "התמודדות עם מחלת הסרטן בתוך המערכת המשפחתית", 2003.

• הספר "אהבה באינפוזיה – סיפור אישי על מאבק לחיים", הוצאת ספרים יבנה בע"מ, 2000 .האגודה אינה אחראית לתוכן המתפרסם בדף זה 

 

 

 

מה באגודה?

  • מה חדש