האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי THE ISRAEL ASSOCIATION FOR COUPLE AND FAMILY THERAPY

ראשי רשימת מטפלים דר' קונלי עתליה

דר' קונלי עתליה

דר' קונלי עתליה


 atalya c
תחום התמחות: פסיכולוגיה טרנספרסונאלית
כתובת: גבעת שמואל
טלפון:
נייד: 052-3614341
דואר אלקטרוני: כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת
אתר אינטרנט: http://www.drconley.co.il
 

אודות עצמי

ד"ר ברפואת כאב, באיבחון וייעוץ לתפיסה ההוליסטית, פיזיותרפיסטית מוסמכת ברפואת שיקום, מומחית לבעיות עמוד השדרה והפרקים,
מנהלת מרפאת כאב בתפיסה ההוליסטית: גוף-נפש-רוח הדברים, בשילוב גישות מהרפואה המערבית והפסיכולוגיה המודרנית מזה כ-43 שנה.
ד"ר קונלי מטפלת במקור הבעיה ולכן הטיפולים אצלה קצרי מועד! ד"ר קונלי לימדה 30 שנה בבתי ספר לרפואה משלימה ובאוניברסיטאות קונבנציונליות בארץ. היא מנהלת ימי עיון, סדנאות והרצאות בתחום הרפואה השלמה. מנחת הורים וקבוצות בגישה ההומניסטית, מגשרת זוגית,
גם מומחית ובוררת בבתי משפט בגין תביעות בריאותיות.מהי בריאות?

המצרך המבוקש ביותר והקשה ביותר להשגה! כשאנחנו צעירים אנחנו נותנים את כל הבריאות לכסף, אילו בגיל מבוגר, אנחנו נותנים את כל הכסף לטיפת בריאות! בצעירותנו, כשההורים בירכו איש את רעהו": העיקר הבריאות, "לא הבנו מה ולמה הם אומרים זאת. לא שיתפו אותנו בכאבי גוף/נפש, מהם סבלו עד שהתמוטטו, וגם אז לא ידענו ממה, למה. גם הרופאים לא ידעו וגם היום הם עדיין לא יודעים הכל!

בעבר היו רופאי המשפחה "קלינאים": הם בדקו את החולה, הניחו עליו יד, חשו אותו, הקשיבו לו וכך יצרו קשר שזירז את תהליך הריפוי.
מחלה היא מלחמה, המביאה ברוב המקרים להחלמה. בריאות היא מצב של רווחה גופנית, נפשית וחברתית, כשכולם מתקיימים ביחד, בהרמוניה ובאיזון אופטימלי.
כשחזרתי מלימודי ארצה בשנת 1970, הסתכלו עלי כעל "משוגעת".
לא הייתי רופאה קונבנציונלית, לא הייתי פיזיותרפיסטית מן השורה (אז פיזיותרפיה היתה: מסאג', תרגילים ואלקטרו-תרפיה). כמומחית בשיקום אורתופדי ואח"כ P.¬¬ hdברפואת כאב , הבנתי כבר בשנות השישים, שהרפואה צריכה להיות אינטגרטיבית משלימה: קונבנציונלית ואלטרנטיבית כאחד (שלימה).
הקושי בשילוב בין הגישות האלה נובע מההבדלים בפילוסופיה שלהם. הגישה הקונבנציונלית מתבססת על נתונים אוביקטיביים, כמו: בדיקות, צילומים, והכל היום על המסך במחשב, כך ש"לא צריך" להסתכל או להתייחס לאדם/ לחולה היושב מעבר לשולחן. הרפואה המשלימה מתבססת על הסובייקטיבי, על החולה ותלונותיו גוף/ נפש/ רוח הדברים. קומפוננטים שאינם מדידים, כמו: כאב. החוכמה הגדולה היא, לשלב בין הגישות מבלי להתייחס להגדרות שלהן.
כיום אנו עדים למחלות רבות הנובעות מחוסר רווחה נפשית/ רוחנית, במילה אחת: מתחים. הגורם העיקרי המחולל את המחלה טרם התגשמותה ב"פתולוגיה גופנית". כמעט לכל משבר ישנו איבר שאיתו הוא מתקשר/ או נוצר נתק לאיבר הגורם לחסר ול"צעקה"ממאותו איבר/ מאותם איברים הקשורים זה לזה. במילים אחרות, לכל משבר פסיכולוגי או אחר, יש כתובת בגוף שלנו. תפקידו של הרופא / הפסיכולוג/ המטפל בין היתר, הוא להעלות את התובנה הזו למסך הגדול של המטופל = להכרה, למודעות, כדי שהמטופל יוכל להבין את הסיבות שגרמו לבעיות; יוכל "לתקשר" עם הכאב שלו ויוכל לבקש מהגורם להיפרד ולאפשר רמיסיה, ולו לזמן קצר.
הכאב לא יחזור, כל עוד המטופל יקיים את ההסכם עם עצמו - יתנהג בצורה נאותה עם גופו = המקדש של הנפש והנשמה. יש לתת לו את הכבוד המגיע לו! מדובר בהתייחסות ליציבה וליציבות גוף/ נפש, לתזונה, לתנועה שבוחרים לתרגל בהתמדה.
בריאות מגיעה עם הבריאה (עם הולדתנו), ולכן הגוף יודע לתקן את מה שנברא ואת מה שעמו הגענו = הגוף המדהים שלנו, שאין כמו החלקים המקוריים שלו (למרות שיש "חלקי חילוף") ומכאן = הבראה.
הרמב"ם הגדיר בריאות כך: "בולם רוגזו יפחית אוכלו ויגביר תנועתו". מילה אחת: ידוע! אך לא מיושם במודעות ואין מי שילמדנו בינקותא מה רשום ב"ספר החוקים" של הגוף, כיצד להתייחס אליו שלא יחזיר לנו על התנהגות לא נאותה הפוגעת בו. הגוף הוא פרסונה = אישיות בפני עצמה!
רופא אמור להתנהג אל הפונים אליו באמפתיה, בחיבה, בתמיכה. הרופא אינו אמור להיות טכנאי שרושם את תוצאות הבדיקות ואם אין ממצא פתולוגי - הרי שהחולה לא חשוב. שולחים אותו לעוד צילומים ועוד בדיקות ומומחים. מה שחסר מהשורש זה יחס, הקשבה לחולה והקשבה לקול הפנימי של הרופא עצמו - האינטואיציה.
רצוי, שהרופא ירכוש הכרה וניסיון תרבותי ורוחני על מנת להרחיב את אופקיו המקצועיים והאנושיים.
לסיכום: ההצלחה של הרופא המטפל נמדדת ביכולת לנטרל את הכאב או להעלים מחלה פיזית, אך העיקר הוא שהמטופל יהיה מוכן להמשיך במודע בתהליך שבגינו הגיע לטפל בתלונותיו; שיהיה מוכן ל"מסע" הזה של חייו (בכל גיל: זה התרגיל!), להתקדם ולהתפתח מבחינה רוחנית, כדי שלא יתקע שוב במכשולים פיזיים; ושיהיה נוכח, מודע ומודה על ההזדמנות שניתנה לו ללמוד את עצמו ולהתמיר את חייו!
אסיים בברכה: שיהיו לנו בתי-בריאים וקופות-בריאים (במקום בתי-חולים וקופות-חולים). אמן!
האגודה אינה אחראית לתוכן המתפרסם בדף זה 

 

 

 

מה באגודה?

  • מה חדש